Звільнені з полону перебувають у різному стані, декого із них жорстоко катували — Буданов

Усі звільнені з полону українці перебувають у різному стані, декого з них катували. До того ж полонених утримували в багатьох різних закладах. Про це розповів під час брифінгу голова розвідки Кирило Буданов.

«Є особи, які знаходяться фізично більш менш нормальному станові, за винятком хронічного недоїдання, пов’язаного з поганими умовами тримання. Є особи до яких застосував дуже жорстокі тортури і на жаль відсоток таких осіб серед яких ми повернули є досить великим. Абсолютно різний стан у них», — заявив він.

Буданов додав, що їх утримували в різних місцях, але до багатьох полонених застосовувались «жорстокі види тортур».

«Їх тримали не так, як планувалося спочатку в одному місці в Оленівці, а в багатьох різних закладах на території як тимчасово окупованої України, так і на території РФ», зазначив Буданов.

Голова МВС Денис Монастирський повідомив, що більшість звільнених з полону вже зустрілись зі своїми рідними, частина з них перебуває в Чернігові в лікарні.

«Фактично всі потребують медичної реабілітації. Абсолютно всі потребують психологічної реабілітації. Таке доручення дав президент України, забезпечити цю реабілітацію. Зараз іде робота, найкращі фахівці будуть залучені до цієї роботи. 9 прикордонників у відповідному шпиталі прикордонників, поліція також залучена, хлопці ЗСУ в медзакладах поки що Чернігівщини, зараз вони переберуться до Києва», сказав Монастирський.

Він розповів, що українські командири не знали, куди їдуть і не розуміли, де перебувають. Монастирський також додав, що захисники Азовсталі думали, що їх везуть на «судилища».

«Мова про командирів. Вони порівняли місця де були, в одиничних камерах. Частина зберігалася в Оленівці. Коли зустріли, запитали відразу, кого ще обміняли. І спілкувалися, аби повернути всіх«», — розповів міністр внутрішніх справ.

Фото: УНІАН

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.