дбр

Золоті меч, ікона, прикраси та шоломи: у колишнього нардепа Горбатова знайшли ще одну колекцію стародавніх артефактів (фото)

ДБР знайшло у колишнього народного депутата України Валерія Горбатова ще одну колекцію стародавніх українських артефактів. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

А саме:

  • унікальний гунський меч із золотим оздобленням,
  • золоту візантійську ікону XI – XII ст.,
  • прикраси,
  • шоломи,
  • ікони,
  • інші предмети, які мають історичну та культурну цінність.

Ще у квітні 2022 року працівники ДБР за даними ДСР Нацполіції викрили на фінансуванні терористичної організації «днр» колишнього народного депутата Валерія Горбатова, який на початку 2000-х років був керівником у Раді Міністрів АР Крим. Він і надалі проводив бізнес-діяльність на окупованих територіях України та сплачував податки росіянам.

Також ексчиновник привласнив культурну спадщину України попередньо викрадену з музеїв АР Крим та куплену у «чорних археологів».

«Тоді працівники ДБР провели шість одночасних обшуків. В одному з офісних приміщень Києва, що належать ексдепутату, було виявлено понад шість тисяч одиниць історичних та культурних цінностей. Зокрема, у ході обшуків виявлено скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури», — йдеться у повідомленні.

На початку травня під час обшуків у депутата та його співучасників виявили ще одну схованку з великою колекцією старожитностей, які могли бути протиправно вилучені з Музейного фонду України або знайдені під час незаконних розкопок. Було знайдено понад тисячу артефактів, які належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя, додають у ДБР.

«Вилучений меч Гунів, декорований золотом та альмандинами. За стилістикою він нагадує славнозвісну гунську діадему з Мелітопольського музею, яка була викрадена російськими окупантами. Також знайдені обладунки 16–19 ст., серед яких шоломи польських гусарів, типу Моріон, іранські шоломи, монети періодів від античності до пізнього середньовіччя. Знайшли правоохоронці й візантійську золоту декоровану емаллю іконку із зображенням архангела Михаїла 11–12 ст., античні та скіфські старожитності, ікони, холодну зброю 14–19 ст., Першої та Другої світових воєн, мечі епохи Великого переселення народів тощо», — зазначають правоохоронці.

Знахідки передали на зберігання до Національного музею історії України. В майбутньому планується призначення судової-мистецтвознавчої та оціночної експертиз для встановлення культурної цінності об’єктів, їх вартості. Дві колекції, ймовірно, коштують мільйони доларів.

«Під час обшуків також виявлено документи щодо здійснення незаконної господарської діяльності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Донецької області. За оперативними даними, колишній депутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської агресії», — йдеться у повідомленні.

Зловмисникам загрожує покарання до 10 років позбавлення волі.

Фото: ДБР

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.