земельна ділянка на Печерську

Жителям Києва повернули землю історико-культурного призначення на Печерську: деталі

Київська міська прокуратура повернула столичній громаді земельну ділянку історико-культурного призначення на Печерську вартістю понад 34 мільйона гривень. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Як відомо, земельна ділянка на вулиці Миколи Гайцана містить в собі прибудинкову територію будинку, розташованого по вулиці Михайла Омеляновича-Павленка та сам будинок, який є пам’яткою історії та культури 20 сторіччя та пам’яткою архітектури.

Крім того, земельна ділянка перебуває в центральній планувальній зоні, історичному ареалі міста, зоні регулювання забудови першої категорії на землях історико-культурного призначення.

Своєю чергою ця територія незаконно вибула з комунальної власності та не один раз перепродавалася. Нові власники незаконно змінили її цільове призначення та планували звести офісно-житлову прибудову до будинку-пам’ятки.

«Захищаючи інтереси територіальної громади та з метою недопущення її забудови, а також збереження пам’ятки архітектури, Київська міська прокуратура звернулась з позовом до суду, яку судом задоволено. На даний час завдяки зусиллям Київської міської прокуратури рішення суду реально виконано — право власності на майно зареєстровано за Київською міською радою», — додали у повідомленні.

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.