Журналісти підсумували, скільки грошей й на що витратило місто Березань у лютому

Впродовж лютого міська влада Березані зробила замовлень на понад 21 мільйон гривень. Минулого місяця це містечко продовжило поповнювати свій автопарк техніки: найдорожчою покупкою стала закупівля двох міні-навантажувачів. Більше третини лютневих видатків становило замовлення електрики, тепла, а також продуктів харчування для бюджетних закладів. Дісталися найдорожчі підряди двом компаніям – ТОВ ТД «Альфатех», власником якого є компанія з реєстрацією на Сейшельських островах, та місцевому ТОВ «Альтернативне тепло Березань», що належить дружині екс-заступника голови Солом’янського райсуду Києва. Детальніше про це розповіли у виданні «КиївВлада», передаємо в оригіналі.

У лютому 2023 року Березанська міська рада і підпорядковані їй підприємства уклали за результатами публічних закупівель 225 договорів на 21,32 мільйонів гривень.

Найдорожчим лютневим договором у Березані стала закупівля виконкомом міськради за 7,6 млн гривень двох колісних міні-навантажувачів Bobcat S650, які повинні бути оснащені щіткою, відвалом, вилами та ковшем. Договір про вказану закупівлю в системі Prozorro не опублікований, але згідно зі звітом про виконання договору, постачальнику техніки – ТОВ «ТД «Альфатех» (*) – вже встигли оплатити всю суму.

На другому місці за сумарною величиною видатків стали договори – загальна ціна 6,19 млн гривень – на закупівлю електроенергії, тепла та гарячої води. На найбільшу суму енергоносіїв замовили міські Відділ освіти (4,5 млн гривень) та Відділ культури (1,6 млн гривень), на решту – Березанський міський територіальний центр соцобслуговування.

Ці ж структури стали замовниками по договорам, які стали третьою за величиною статтею видатків у лютому – продуктів харчування та сільськогосподарської продукції, яких замовили протягом місяця майже на 2 млн гривень. Зокрема, на ці кошти закупили яєць, овочів та фруктів, молочної та м’ясної продукції, риби, макаронних та кондитерських виробів.

Серед інших видатків Березані в лютому закупівля виконкомом 6 бензинових генераторів за 378 тис. гривень, річне висвітлення діяльності березанської влади в газеті «Березанська громада» за 390 тис. гривень, а також охоронні послуги для КП «Березанькомунсервіс», навчальних закладів та міського територіального центру соцобслуговування за 223 тис. гривень.

Найбільші замовники

Замовлення товарів, послуг та робіт в Березані протягом лютого здійснювали 10 підрядників – виконком міської ради, її Фінансове управління, Відділ освіти, Відділ культури, комунальні підприємства «Березанькомунсервіс», «Березанський комбінат комунальних підприємств», «Міськводоканал», «Житлово-побутове підприємство», а також Березанський міський територіальний центр соцобслуговування та Управління соціального захисту населення та праці. При цьому на левову частку коштів уклали договорів всього два з них.

Так, розпорядником коштів Березані, через який протягом лютого в Березані було укладено найдорожчі договори, став безпосередньо виконком міської ради. За минулий місяць він підписав 9 договорів на 9,52 млн гривень, серед яких найдорожчий договір міста на закупівлю двох міні-навантажувачів. Серед іншого виконком замовляв автомобільні шини, генератор, програмне забезпечення, металопластикові вікна та двері, а також два зварювальні апарати.

На другому місці за сумарною ціною підписаних договорів в лютому – Відділ освіти Березанської міськради, яким укладено 68 договорів на 7,73 млн гривень. Найбільше замовлень стосувалися закупівлі електрики, тепла та гарячого водозабезпечення закладів освіти, а також продуктів харчування для них. На решту коштів замовили канцтоварів, ремонт та обслуговування офісної техніки, а також чотири унітази.

Решта 8 замовників підписали за місяць майже півтори сотні договорів на 4,12 млн гривень. З цих договорів тільки один перетнув мільйонну позначку (договір Відділу культури на замовлення теплової енергії на 1,35 млн гривень).

Найбільші підрядники

Отримували минулого місяця замовлення від міської влади Березані 87 підрядників. На більше половини всіх освоєних в лютому коштів зроблено замовлень у двох фірм.

Так, найдорожчий договір місяця на поставку міні-навантажувачів за 7,6 млн гривень дістався ТОВ «ТД «Альфатех». Вказана вартість становить третину всіх коштів, на які за весь місяць було укладено договорів за результатами публічних закупівель в Prozorro в Березані.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Торговий дім «Альфатех» зареєстровано в 2010 році в місті Підгородне Дніпропетровської області, на сьогодні реєстрація компанії – в смт Слобожанське цього ж регіону. Статутний капітал – 10 млн гривень. Основний вид діяльності – оптова торгівля машинами й устаткованням для добувної промисловості та будівництва. Засновники – компанія «Фабіола Компані Лімітед» (Сейшельські острови, 98,8%) та Олександр Романюк (1,2%), кінцевий бенефіціар та керівник – Євгеній Гармата.

Євгеній Гармата в 2015 році безуспішно балотувався у Дніпропетровську міську раду, а 2016-2017 роках очолював дніпропетровське обласне КП «Фармація».

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ «Торговий дім «Альфатех» підписало 471 договір на 1,41 млрд гривень. Найбільші замовники – АТ «Укргазвидобування» та Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської ОДА.

На другому місці за загальною ціною отриманих підрядів за лютий в Березані ТОВ «Альтернативне тепло Березань» (**). Ця фірма підписала два коштовні договори 3,81 млн гривень з Відділом освіти на поставку тепла та гарячої води в заклади освіти.

ТОВ  «Альтернативне тепло Березань» зареєстровано в 2017 році в Березані. Статутний капітал – 10 тис. гривень. Основний вид діяльності – постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря. Засновники та кінцеві бенефіціари – Андрій Торубара, Людмила та Віталій Руль.

Людмила Руль є дружиною Тараса Оксюти, який в 2015 та 2017 роках обирався заступником голови Солом’янського районного суду Києва, а на сьогодні на сайті суду значиться як рядовий суддя.

Людмила Руль також є засновником та співзасновником (разом з Віталієм Рулем) ще шести компаній, дві з яких також активно отримують бюджетні підряди – ТОВ «Альтернативне тепло Згурівка» і ТОВ «ВК Альтернативне тепло Згурівка», у яких переважно для Згурівки Броварського району замовляють поставку тепла та гарячої води.

За результатами публічних закупівель ТОВ «Альтернативне тепло Березань» отримало 32 підряди на суму 22,71 млн гривень, з яких 31 отримало на виконання робіт та надання послуг в Березані.

Решта 93 підрядників Березані в лютому отримали сумарно замовлень на 9,9 млн гривень.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.