Зеленський закликав Грецію допомогти врятувати жителів Маріуполя

Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до парламенту Греції, заявив, що ця країна може допомогти реалізувати гуманітарну місію щодо порятунку жителів Маріуполя.

“Я закликаю вас зараз відкрито створити таку нову спільноту друзів, яка зможе врятувати українців і греків на півдні нашої держави. Яка зможе допомогти Маріуполю. Місто потребує гуманітарної допомоги, порятунку звідти людей уцілілих та поранених. Росія блокує Маріуполь із початку березня. На землі і на морі. Не пропускає туди елементарно гуманітарних вантажів. Я впевнений, що сила Греції може допомогти реалізувати цю місію. Рахунок іде на дні”, – заявив Зеленський у відеозверненні.

Глава держави подякував Греції за вже надану гуманітарну та оборонну допомогу Україні та підтримку спільної санкційної політики проти Росії, закликавши “зробити більше для того, щоб Росія почала шукати миру”.

“Війна триває. Знищення Маріуполя триває. Депортація людей із тих територій, куди прийшли російські військові, триває… Що залишиться після російської артилерії та авіабомб? Я вам скажу: вони знищать всю нашу з вами спільну історію, спільну нашу спадщину”, – сказав він.

Виступаючи перед парламентаріями, Зеленський також згадав про можливі спроби Росії знищити історично близьку грекам Одесу.

“Росія може спробувати знищити Одесу, так само як і Маріуполь. Сьогодні в Одесі ЗСУ стримують російські атаки… Ми маємо врятувати Одесу від такого знищення, з яким зіткнувся Маріуполь”, – попросив президент.

На завершення свого виступу глава держави висловив упевненість у тому, що всіх винних у воєнних злочинах буде притягнуто до відповідальності, буде відновлено Маріуполь та інші українські міста.

“Також я вірю у те, що незабаром Україна та Греція житимуть на рівних у нашому спільному домі – в ЄС”, – підсумував він.