Здали Гостомель: СБУ затримала ексдиректора «Антонова» Бичкова та начальника безпеки Нетьосова

СБУ провела обшуки і вручила підозри раднику генерального директора ДП «Антонов» (ексгенеральному директору ДП «Антонов») Сергію Бичкову, заступнику начальника-начальнику безпеки авіатранспортного підприємства Нетьосову та директору авіатранспортного підприємства  Харченку (заочно). Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За версією слідства, у січні-лютому 2022 року вони неодноразово відмовляли Нацгвардії у спорудженні інженерно-фортифікаційних споруд на території летовища у Гостомелі, що призвело до зниження обороноздатності об’єкту та, як наслідок, захоплення стратегічного для оборони столиці об’єкту.

Дане кримінальне провадження було відкрито у квітні 2022 року за ст. ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 114-1, ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України. За даними слідства, службові особи ДП «Антонов» перешкоджали законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (НГУ, ССО, ЦСО «А» та інші), які брали участь у підготовці до оборони стратегічного для оборони столиці обʼєкту – Гостомельського аеродрому ДП «Антонов», що призвело до захоплення аеродрому, загибелі та поранень рятувальників ДСНС, пошкодження та знищення майна та літаків підприємства, у тому числі АН-225 «Мрія».

За інформацією правоохоронців, у ході досудового розслідування задокументовано, що протягом січня-лютого 2022 року, службовими особами ДП «Антонов» неодноразово приймалось рішення щодо відмови Нацгвардії у наданні дозволу на спорудження інженерно-фортифікаційних споруд на території летовища, що фактично призвело до зниження обороноздатності об’єкту та, як наслідок, захоплення стратегічного для оборони столиці обʼєкту.

Сьогодні провели 9 обшуків за місцем фактичного проживання та роботи фігурантів кримінального провадження, а також повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 114-1 КК України раднику генерального директора ДП «Антонов» (колишньому генеральному директору ДП «Антонов») Бичкову С.А.; заступнику начальника – начальнику безпеки авіатранспортного підприємства ДП «Антонов» Нетьосову О.О. та повідомлення про підозру заочно – директору авіатранспортного підприємства ДП «Антонов» Харченку М.Г.

Також сьогодні слідчим суддею Шевченківського районного суду міста Києва підозрюваним Бичкову С.А. та Нетьосову О.О. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без права внесення застави. 

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.