Збирав інформацію про ЗСУ за посаду «заступника міністра» в Криму: у Києві затримали агента рф

СБУ затримала ще одного агента рф, який у Києві збирав інформацію про українських військових для фсб, що пообіцяла йому посаду «заступника міністра» в Криму. Про це йдеться у Telegram-каналі Служби безпеки України.

Зазначається, що зловмисником виявився колишній проректор одного з вищих медичних навчальних закладів Києва. Після звільнення у 2020 році він переїхав до тимчасово окупованого Криму, де його завербувала фсб.

Встановлено, що зрадник збирав для агресора інформацію про військовослужбовців ЗСУ, які перебували на стаціонарному лікуванні у військових госпіталях та лікарнях Київщини. За місяць до початку повномасштабного вторгнення він повернувся до Києва для виконання ворожих завдань.

Крім цього, агент встановлював контакти з українськими та іноземними науковцями для їх подальшого вербування до агентурного апарату фсб. Для пошуку «потрібних зв’язків» залучав своїх колишніх колег по роботі та випускників вишу, до яких звертався під приводом підготовки дисертації.

«У разі успішного виконання завдань, російська спецслужба «гарантувала» своєму агенту призначення «заступником міністра охорони здоров’я» окупаційної адміністрації півострова. Втім, СБУ завадила цим «планам» – задокументувала злочинні дії і затримала зловмисника у травні минулого року на спробі передачі агентурної інформації ворогу», — йдеться у дописі.

За матеріалами справи, суд визнав злочинця винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) і призначив йому 15 років ув’язнення.

Фото: СБУ

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.