Закупляли медобладнання за завищеними цінами

Завищували ціни для лікарень Київщини: посадовці брали участь у злочинній схемі

Група осіб організувала схему закупівлі медобладнання за державні кошти за завищеними цінами. Зловмисники використовували спрощений режим закупівель під час пандемії COVID-19. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

До цієї групи входили службовці Департаменту охорони здоров’я 11 облдержадміністрацій і ряду комерційних підприємств, підконтрольних громадянину рф.

Відповідно до укладених договорів, підприємство поставило за держкошти 49 апаратів ультразвукової діагностики на загальну суму 86,7 млн грн, зокрема 11 апаратів для лікарень Київщини.

Вартість одиниці обладнання коливалася від 1,7 до 1,9 млн грн. Однак учасники схеми штучно завищили вартість кожного апарату від 600 до 700 тис. грн. Окрім цього, медобладнання було недоукомплектовано необхідними елементами. 

Так збитки Київській облдержадміністрації становлять 8,5 млн грн, а державі — понад 31,6 млн.

Наразі наклали арешт на кошти підприємства, що здійснювало закупівлю апаратів. Колишній уповноваженій особі з проведення закупівель у Київській ОДА повідомили про підозру (ч. 2 ст. 336 ККУ). Також розв’язують питання щодо повідомлення підозр іншим причетним до схеми.

Фото: Офіс Генпрокурора.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.