Демидів

Село, яке врятувало Київ: з’явилися знімки затопленого Демидова

Журналісти видання New York Times опублікували фото з села Демидів. Ще 26 лютого в результаті бойових дій була зруйнована дамба. Внаслідок цього село, розташоване на березі Київського моря, виявилося практично затопленим.

«Затоплення села створило трясовину, яка запобігла атаці російських танків на Київ і виграла дорогоцінний час армії для підготовки оборони», — пояснюють журналісти видання.

Село зараз нагадує Венецію: вулиці підтоплені, в будинках стоїть вода, а пересуватися можна тільки в окремих місцях. Багато майна пошкоджено водою чи вологістю.

Хто спричинив підтоплення села, наразі невідомо. Омбудсменка Людмила Денісова 26 лютого звинуватила у цьому російських окупантів. Пізніше виявилися припущення, що це зробили українські військові чи навіть місцеві мешканці — бо саме затоплення дозволило зупинити ворожу техніку, спрямовану на Київ.

демидів

Американські журналісти відмічають, що Демидів був затоплений, коли українські війська відкрили дамбу і спустили воду в сільську місцевість. Це було зроблено для зупинки танкових колон. Автори посилаються на те, що в інших місцях України військові без вагань підривали мости, бомбили дороги та виводили з ладу залізничні колії.

«Очевидно, що українці дуже креативно ускладнювали життя росіянам», — сказав військовий експерт Роб Лі, старший науковий співробітник Інституту зовнішньої політики. — «Це мало сенс, бо уповільнило швидкий наступ».

демидів

Ми писали про те, що зараз на Київщині відновлюють інфраструктуру: зокрема, до кінця травня обіцяють побудувати та відремонтувати мости.

Фото: New York Times