Заступника начальника Управління СБУ у Київській області відсторонили через втручання у процес переходу Требухівської громади від УПЦ до ПЦУ

Тимчасовий в.о. голови СБУ Василь Малюк відсторонив заступника начальника Головного управління СБУ у Києві та Київській області Юрія Палагнюка від займаної посади через оприлюднену інформацію щодо його втручання у процес переходу релігійних громад від УПЦ до ПЦУ. Про це повідомила Служба безпеки України в коментарі для LB.ua.

Палагнюк звертався до Управління культури Київської облдержадміністрації з проханням надати копії протоколів та статутних документів релігійної громади Покрови Божої матері УПЦ села Требухів Броварського району, яка виявила бажання перейти до ПЦУ.

Також повідомляють, що від Палагнюка надходив лист до Дарницької райдержадміністрації, в якому зазначалося, що Служба безпеки вбачає в переходах громад від УПЦ до ПЦУ «загрози для національної безпеки». Лист містив нагадування про заборону масових зборів на час воєнного стану та прохання провести роз’яснювальну роботу серед громадськості про недопущення участі в зборах релігійних громад представників місцевої влади.

«Ці листи направлені з його власної ініціативи і жодним чином не є позицією Служби», – зазначили в СБУ.

Та додали, що кадрове рішення по Юрію Палагнюку прийняте т.в.о. голови СБУ і йдеться саме про виведення в розпорядження, тобто відсторонення.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.