Фінансування днр в Україні

«Заробили» для «днр» 50 млн грн: в Україні викрито схему фінансування тероризму

Викрито масштабну схему фінансування терористичної організації «днр», яка діяла до початку повномасштабного вторгнення і поповнила «бюджет» бойовиків на загальну суму понад 50 млн у гривневому еквіваленті. Про це повідомляє Служба безпеки України.

«Зловмисники налагодили постачання гірничого обладнання з тимчасово окупованої Донеччини на підконтрольну Україні територію. У результаті комплексних заходів у Вінниці та Житомирі викрито організаторів оборудки. «Товарообіг» забезпечив регулярні надходження до «бюджету» терористичної організації «днр» у вигляді «податків» і «зборів». Надалі ці гроші були спрямовані на матеріально-технічне забезпечення бойовиків на східному фронті.

Для обходу заборони на торгівлю із тимчасово захопленими підприємствами Донеччини ділки створили мережу фіктивних комерційних структур у Житомирській області та в росії. Розрахунки здійснювали через підсанкційні фінустанови країни-агресора», – ідеться в повідомленні.

Наразі слідчі ДБР повідомили трьом організаторам «схеми» про підозру за ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму). Серед підозрюваних – директор та головний бухгалтер житомирського приватного підприємства. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Планується винесення на розгляд РНБО України пропозицій щодо застосування санкцій до російських компаній, залучених до оборудки.

Фото: Служба безпеки України.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.