Замість опального ОАСКу: зареєстровано Київський міський окружний адміністративний суд

У Києві зареєстрували Київський міський окружний адміністративний суд (КМОАС) замість ліквідованого ОАСКу. Про це сьогодні, 17 березня, повідомила Державна судова адміністрація України.

«Суд було утворено на виконання Закону України від 13.12.2022 № 2825-IX, який набрав чинності 15 грудня, і яким було ліквідовано Окружний адміністративний суд м. Києва. Одночасно тим же законом було утворено КМОАС із місцезнаходженням у столиці. З дня початку роботи КМОАС до нього повинні бути передані усі справи з юрисдикцією міста Києва, які на перехідний період тимчасово повинні розглядатися в Київському окружному адміністративному суді», – ідеться в повідомленні.

Реєстрацію КМОАС було здійснено 28 лютого під номером запису: 1000701020000097956. Місцезнаходження  юридичної особи: вул. Липська, буд. 18/5, м. Київ, 01601, Україна. Офіційні контакти для зв’язку: тел.: +300 (44) 277 76 21, inbox@kmoas.court.gov.ua. ДСА України також інформує, що 21 лютого було прийнято рішення про призначення тимчасово виконуючим обов’язки керівника апарату Київського міського окружного адміністративного суду Оленченко Наталію Миколаївну.

Остаточне рішення про ліквідацію ОАСКУ було затверджено у квітні позаминулого року, коли президент Володимир Зеленський вніс до парламенту невідкладний законопроєкт щодо цього. Це пов’язано із втратою довіри до ОАСКУ через резонансні рішення (заборона на мирні зібрання під час Євромайдану, визнання націоналізації «ПриватБанку» незаконною, заборона перейменування Української православної церкви московського патріархату) та корупційні скандали.

Фото: RADIOSVOBODA.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.