зрадник з Києва

Закликав до геноциду українського народу: у Києві затримали ще одного шанувальника «руського миру»

Шанувальнику «руського миру» з Києва, що закликав до геноциду українського народу та підтримував окупантів повідомлено про підозру. Про це інформує Київська міська прокуратура.

Зазначається, що уродженця Луганської області звинувачують за фактами поширення матеріалів із публічними закликами до повалення конституційного ладу в Україні, зміни меж території України, вчинення терористичного акту, геноциду, ведення агресивної війни, а також виправдовування збройної агресії РФ проти України та глорифікації її учасників (ч.ч. 2, 3 ст. 109, ч.ч. 2, 3 ст. 110, ч. 1 ст. 258-2, ст. 436, ч.ч. 2, 3 ст. 436-2, ч. 2 ст. 442 КК України).

За даними слідства, підозрюваний з квітня 2022 року, використовуючи власний акаунт у забороненій в Україні соціальній мережі, поширював текстові повідомлення та матеріали, у яких виправдовувалась збройна агресія рф проти України.

Підозрюваний у своїх дописах підтримував та популяризував дії країни-окупанта у зв’язку із повномасштабним вторгненням в Україну. Поширював російські фейки, закликав до геноциду українців, стверджував, що «українці самі у всьому винні». Також він називав «справедливою декомунізацією» знищення усіх українських ТЕЦ. Крім цього, у своїх дописах підозрюваний принижував та негативно представляв представників органів державної влади та Збройних Сил України.

Висновком експертизи підтверджено, що тексти опублікованих матеріалів мають пропагандистський характер та спрямовані на виправдання, визнання правомірною збройної агресії рф проти України, а також містять публічні заклики до агресивної війни проти України, геноциду та вчинення терористичного акту.

Наразі підозрюваний перебуває під вартою. Судовий розгляд триває.

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці та в Telegram – каналі.