Ексклюзив

За весь час роботи ми нікому не відмовляли у допомозі — голова контрольно-ревізійної комісії волонтерського штабу ТрО у Білій Церкві

Наразі в Україні існують десятки, якщо не сотні волонтерських організацій, які допомагають людям. Історія і специфіка кожної особлива, але всі вони однаково наближають перемогу.

Волонтерський штаб ТрО у Білій Церкві працює вже понад пів року. Про його роботу наша журналістка розпитала у голови контрольно-ревізійної комісії організації – депутатки Білоцерківської міськради Тетяни Голотюк.

Коли був заснований волонтерський штаб?

Взагалі громадська організація офіційно була заснована 19 квітня, але це було вже скоріше юридичне рішення. Розпочали роботу ми з 16 лютого. Спочатку займалися набором добровольців та бійців у тероборону, бо вже розуміли, що будуть військові дії. Проте ми не могли офіційно зареєструватися, бо не працювали реєстри. Але діяв штаб вже з 26 лютого.

Чия була ініціатива створити організацію?

Штаб організовано з ініціативи депутата від «Слуги Народу» та секретаря Білоцерківської міської ради Дмитра Киришуна, тому що він займався і займається організацією роботи з перших днів створення штабу ще до війни.

На чому зараз зосереджена діяльність штабу?

Наше головне завдання постійна гуманітарна допомога та підтримка внутрішньо переміщених осіб, людей літнього віку і малозабезпечених. Сюди входить і видача продуктових наборів, і побутової хімії, і одягу та взуття чи іншого необхідного. Наприклад, зараз я везу візок для дитини-інваліда.

Також кожен тиждень або й два рази на тиждень ми передаємо великі машини допомоги ЗСУ. Тобто яка б у нас бригада не попросила, ми допомагаємо. Звичайно, що найбільше підтримуємо 72-гу (ред. — білоцерківська бригада). Але до нас навіть приїжджали за допомогою бригади, які дислокуються в абсолютно інших містах.

Чим конкретно допомагаєте військовим, які запити?

Одяг, спорядження, їжа, засоби гігієни — шукаємо все, що просять.

Проте десь до 1 липня ще й займалися вивозом тіл загиблих. Наймали рефрижератори, бо у 72-ої бригади не було власного. І якщо взимку ми забирали хлопців з поля бою звичайними бусами, то влітку це зробити було нереально. Тому до тих пір поки волонтери не зібрали кошти на рефрижератор і не подарували нашій бригаді, саме ми займалися цим питанням.

Який приблизний обсяг наданої допомоги за весь час? Може, скільки тонн?

Тоннами навіть не буду намагатися виміряти. Тому що на передову, наприклад, їхали і 40-тонні, і 20-тонні машини. Це треба сідати і довго підбивати все докупи з реєстрів і відомостей. Цифри колосальні. І допомогу ми збирали, де тільки могли і на заході України, і вели перемовини з закордонними партнерами, і навіть люди зносили щось. Особливо часто нам приносили одяг. Для переселенців, що залишилися без речей, він був дуже актуальним.

Скільки людей задіяно в роботі фонду?

З лютого до травня у нас було біля 70 осіб. Зараз залишилося близько 30, тому що люди пішли на інші роботи та й наразі немає такого страшного навантаження. Але ці люди постійно в штабі.

Ви самі обираєте кому допомагати чи люди можуть якось звернутися за допомогою?

Ні, не обираємо. Люди цілком можуть звернутися по допомогу. За весь час, який працюємо, ми нікому не відмовляли. Наразі видали допомогу вісьмом тисячам людей. І я не пам’ятаю жодного випадку, коли б була відмова. Хоча, можливо, таке й було, якщо йшла мова про молодих людей, які постійно проживали у місті, ніколи не працювали до цього і зараз не працюють. В такому випадку могла бути відмова, але лише з другого разу, бо з першого разу ми не відмовляємо.

До нас в принципі може звернутися будь-хто — люди у скрутному становищі, ВПО, ті, хто втратили роботу. Допомагаємо всім.

Для звернень у нас є сторінка у фейсбуці та офіційний телефон —  067 833 8899. Люди телефонують і записуються. Телефон весь час працює. У нас навіть три телефони на один номер. І постійно волонтери розмовляють. Але навіть враховуючи це, люди інколи скаржаться, що не можуть додзвонитися.

А чи можуть до вас звернутися якісь підприємці, які також хочуть допомогти фонду? Наприклад, продуктами чи засобами гігієни.

Якщо підприємці хочуть щось передавати, вони можуть звертатися безпосередньо до мене або до голови правління Тетяни Однорог. Це все буде офіційно оформлено, і ми звітуємо, кому і що віддали.

Скільки у вас зараз партнерів, які підтримують фонд?

Дуже багато. Якщо я зараз почну перелічувати, то обов’язково когось забуду, і це буде образливо.

А з міжнародними організаціями ви співпрацюєте?

Ми співпрацювали, але на сьогодні це неможливо оформити документально.

Хтось із відомих людей допомагав фонду?

До нас нещодавно приїздила Маша Єфросиніна з благодійною допомогою одягом із Європи. Десь близько двох тонн. То він весь розійшовся за 40 хвилин. Люди дуже швидко приїхали, тільки-но ми запостили новину.

Фото: волонтерський штаб ТрО.

Авторка: Анастасія Бодюл.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.