За підтримки французької компанії Neo-Eco розпочався демонтаж зруйнованих будинків в Гостомелі

За підтримки уряду Франції та французької компанії Neo-Eco розпочався демонтаж зруйнованих внаслідок агресії рф будинків в Гостомелі. Про це повідомив її регіональний бізнес-директор Кирило Чернишук агентству «Інтерфакс-Україна».

В рамках всього проєкту мають бути відновлені сім житлових будівель. Зазначається, що підготовка концепції відбудови вже на фінальній стадії.

«Роботи з демонтажу будинку за адресою вул. Проскурівська, 12 ми довірили місцевій будівельній компанії — «Демонтажник», яку обрали шляхом закритого тендеру. Обирали компанію, виходячи з наших технічних вимог та, звичайно, наявності у неї досвіду на ринку, що відповідає матеріально-технічній бази, кваліфікованого персоналу, усіх дозвільних документів, ліцензії тощо», — зазначив Чернишук.

Він також повідомив, що етап підготовки передбачав ручне видалення елементів пінопласту для подальшої термічної утилізації та відбір шиферу, що містить азбест.

«Шифер із вмістом азбесту ми вже передали компанією «Еко-Форс» на поховання на полігон, який має відповідну ліцензію щодо поводження з цим видом небезпечних відходів», — уточнив він.

Він додав, що договір із будівельною компанією «Демонтажник» передбачає проведення робіт зі знесення житлових будинків, селективне сортування відходів та переробку будівельного сміття. Генеральним підрядником цього етапу є ТОВ «Проеєкт-Інжиніринг», що розробило проєкт із демонтажу, підготовлено всю необхідну дозвільну документацію.

Роботи з утилізації шкідливих та нешкідливих відходів виконуватиме компанія DSL 2010.

Щодо концепції проєкту відновлення, то її фінальну версію планують презентувати мешканцям Гостомелю вже наприкінці січня.

Концепт розробляють спільно дві архітектурні компанії, з якими Neo-Eco підписали договір про співпрацю: українське ТОВ «Нью Іммо Сервісез» (Nhood Ukraine) та французька архітектурна компанія Blau.

«З жителями Гостомелю ми ще на початкових стадіях розробки проєкту почали активно спілкуватися та залучати їх до спільного вирішення важливих питань. Думка кожного мешканця, зокрема й тих мешканців, які зараз перебувають за кордоном, нам дуже важлива, адже наша головна мета – повернути цим людям їхні рідні будинки», — наголосив топмеджер.

Чернишук запевнив, що в концепції враховано всі пропозиції та зауваження мешканців.

«Ми періодично зустрічаємося у Гостомелі, розповідаємо про прогрес проєкту, наші подальші кроки та найближчі цілі. Мешканці охоче комунікують та допомагають нам. З останнього, ми обговорювали сервісні та комерційні потреби у містечку, а також вирішення питань щодо паркомісць», — розповів Чернишук.

Водночас він зазначив, що частину юридичних питань реалізації проєкту наразі не до кінця вирішено.

«Юридичні питання, зокрема щодо земельної ділянки, — у зоні відповідальності та вирішуються на рівні Київської обласної військової адміністрації», — пояснив він.

Фото: Олексій Кулеба

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.