ЄС, зброя, власний газ: у Раді розповіли про післявоєнну відбудову України

Уряд, Мінекономіки, експерти та бізнеси спільно розробляють план економічного відновлення України в післявоєнний період.

Про це повідомили на офіційному вебпорталі Верховної Ради.

«Післявоєнна відбудова України буде одним з наймасштабніших проектів з часів усім відомого плану Маршалла. Його реалізація стане справою усього цивілізованого світу, адже ми сьогодні боремося не лише за себе, але й за глобальну безпеку», — заявила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Серед принципів, на яких базуватиметься майбутня відбудова, назвали зокрема отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС.

Також значну увагу приділять розвитку вітчизняного ВПК. При цьому military-tech буде драйвером розвитку для цивільних секторів економіки, ідеться в повідомленні.

За 3-5 років у Мінекономіки планують отримати енергетичну самостійність України. Для цього збільшать видобування власного газу та розвитком атомної енергетики.

Решта принципів вміщують: локалізацію не менше 60% економічного сектору, доступ до ринків ЄС та G7, налагодження логістики на Захід, дерегуляцію та лібералізацію бізнесу, перехід від експорту сировини до переробки та впровадження принципів «зеленої економіки».

18 квітня український уряд сформував і надіслав Єврокомісії першу частину анкети на вступ до ЄС. Документ оформили за тиждень і вже почали працювати над 2-ю частиною.

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko