Японія обіцяє допомогти у відновленні енергетичної інфраструктури України

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі, під час якої поінформував про атаки об’єктів української енергетичної інфраструктури та наслідки руйнувань. Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Як зазначають, сторони обговорили систематичні атаки, які здійснюються російськими військами на об’єкти української енергетичної інфраструктури та наслідки руйнувань. А також напрямки взаємодії для допомоги в забезпеченні України енергоносіями під час проходження опалювального сезону.

«Окрему увагу на зустрічі приділили готовності японської сторони допомогти з відновленням пошкоджених або зруйнованих бойовими діями об’єктів критичної інфраструктури України, зокрема шляхом надання необхідного обладнання та устаткування», – йдеться в повідомленні Міненерго.

Міністр також наголосив, що ЗАЕС має велике значення для енергетичної безпеки України і підкреслив необхідність її деокупації, демілітаризації та передачі під повний контроль легітимного українського оператора.

«Сьогодні знову знеструмлена і працює на дизель-генераторах Запорізька атомна електростанція. Це сталося внаслідок пошкодження підстанції, з якої живилась єдина лінія, що поєднує ЗАЕС з українською енергосистемою», – повідомив він.

Фото: Міністерство енергетики України.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.