Ексклюзив
Підтоплення на Київщині

Який район на Київщині найбільше постраждав від підтоплень: відповідь ДСНС

Внаслідок підйому рівня води в річках Дніпро та Десна було підтоплено кілька населених пунктів Київської області. 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій на запит Київщини 24/7 розповіла про те, який район найбільше постраждав від весняного водопілля, прогнози щодо закінчення негоди й заходи з ліквідації підтоплень.

Який район найбільше постраждав?

Через підйом рівня води було підтоплено 210 дворогосподарств у Вишгородському й Броварському районі. 190 випадків підтоплень сталися в селі Осещина, Вишгородський район, а ще 10 — в селі Хотянівка Вишгородського району.

Окрім цього, підтопило 10 дворогосподарств у селі Погреби Броварського району.

Які заходи вживають для ліквідації негоди?

ДСНС організовує завчасне інформування населення про небезпечні гідрологічні явища, заходи безпеки та порядок дій у разі підтоплення населених пунктів.

Для моніторингу ситуації та координації дій працюють мобільні оперативні групи ДСНС та проводиться повітряна розвідка підтоплених територій із застосуванням безпілотних літальних апартів.

Чи потрібна евакуація з населених пунктів, де сталися підтоплення?

Наразі ситуація контрольована. Не спостерігається підтоплення житлових будинків, тому потреба в евакуації відсутня.

Які результати ліквідації негоди?

Станом на 19 квітня із територій Київської області силами ДСНС відкачано понад 1 тис. 300 куб. м води. Також перевезено через водні перешкоди 18 осіб в селі Осещина та Погреби. Всього для надання допомоги залучалися 42 особи та 18 одиниць техніки.

Чи продовжаться підтоплення?

Згідно з інформацією Українського гідрометцентру, рівень весняного водопілля на річці Дніпро в Київський залежатиме від роботи Київської та Канівської ГЕС.

На територіях садово-дачної забудови (на ділянках, прилеглих до річища Дніпра та його заток, проток) прогнозується утримання затоплення прируслової зони й окремих ділянок, не захищених підпірними стінками. 

Також прогнозується часткове затоплення в заплаві Дніпра та його прируслових ділянках у межах приватної та садово-дачної забудови.

Питання весняного водопілля перебуває на постійному контролі керівництва ДСНС.

Відповідь надана тимчасовим в.о директора ДСНС Михайлом Грибом.

Фото: ГУ ДСНС Київщини.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.