Червінський про початок війни

«Якби були підірвані мости, росіяни не потрапили б в Херсон»: Червінський розповів про початкову готовність України до вторгнення

Колишній в.о командира однієї із частин Сил спецоперації Роман Червінський, якого напередодні затримали в справі щодо обстрілу аеродрому «Канатове», розповів про готовність України до початку повномасштабного вторгнення та обставини наступу росіян на Херсон. Про це він повідомив в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

«Виявилося, що наші збройні сили до війни не готові»

За словами Романа Червінського, ЗСУ не були повністю готові до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Збройні сили, то самі готові. Тактично й стратегічно вони розмінували Чонгар, не облаштували відповідну оборону гостомельського аеродрому, північного нашого напрямку, що дало можливість їм зайти на Київ і на Ірпінь, Бучу, несподівано просунутися на 200 кілометрів за одні сутки за твоє», — зазначає Роман Червінський.

Окрім цього, колишній командир розповів, що не був впевнений, що «нагло росіяни підуть, але ми розуміли, що відбувається щось не те в країні, в державних органах, що зливають нас».

Як каже Роман Червінський, розвідка найбільше приносить шкоди ворогу, і тому він вважає, що їх почали «бити першими», зокрема звільняти. Він зазначив, що у вересні, за три місяці до війни, був розділений департамент Служби зовнішньої розвідки, який «займався» лише Росією.

«Ми не розуміли деталей, але зрозуміли, що в цей час доведеться виконувати свій обов’язок належним чином», — додає колишній командир.

Про небезпеку окупацію Києва

«Була небезпека, що вони зайдуть на Київ все-таки, тому в перший день зайняв цю позицію в напрямку, день був на позиції в напрямку Вишгорода, в районі площі Шевченка, і (ми — ред.) очікували вторгення», – розповідає Роман Червінський.

За його словами, військові перебували в районі Макарова, і там почали на маршрутах знищувати техніку ворога.

«Якби підірвали мости, росіяни не потрапили б в Херсон»

Як зазначає Роман Червінський, якби були підірвані мости, якби був Чонгар відповідно обладнаний, і оборона стояла у звичайному режимі, то росіяни не просунулись би так блискавично.

Нагадаємо, колишнього в.о командира однієї з частин Сил спецоперації Романа Червінського затримали в справі про ракетний обстріл РФ аеродрому «Канатове» через перевищення службових повноважень.

Колишньому командиру обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без права внесення застави.

Фото: Цензор.НЕТ.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.