Яка зараз ситуація на Запорізькій АЕС: в ОВА розповіли деталі

Наразі ситуація на Запорізькій АЕС досить складна, але є сподівання на те, що станція зможе повернутися під контроль «Енергоатому» та МАГАТЕ. Про це заявив голова Запорізької ОВА Олександр Старух в етері телемарафону.

Він зазначив, що станом на зараз радіаційний фон на ЗАЕС відповідає нормі, проте є ймовірність високого ризику аварії через дії окупантів, які не можна передбачити. Рашисти продовжують обстрілювати станцію  з мінометів, є влучання в один із об’єктів.

«Чим швидше територія ЗАЕС буде демілітаризована, тим швидше стабілізується безпекова ситуація. Є надія, що ЗАЕС повернеться під контроль «Енергоатому» та МАГАТЕ, а окупанти виведуть озброєні підрозділи з території атомної станції, дотримуватимуться міжнародних норм ведення війни», — зазначив Старух.

Зазначається, що на території ЗАЕС досі перебувають російські військові. Мешканці вже можуть за звуком визначити, коли «вихід» снаряда та коли «прихід». Це говорить про те, що рашисти обстрілюють станцію та місто з невеликої відстані.

«Окупант має піти із ЗАЕС — ось завдання МАГАТЕ», — зазначив глава ОВА.


Фото: УП

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.