Як зміняться зарплати та премії військовослужбовців: відповідь Міноборони

У Міноборони розповіли, як зміняться зарплати та премії військовослужбовців після набуття чинності нового порядку виплат.

Про це виданню АрміяInform повідомив заступник начальника управління соціальної підтримки – начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль.

Відомо, що новий порядок почав діяти з першого лютого: додаткову грошову винагороду військовим по 30 000 гривень та по 100 0000 гривень будуть виплачувати по-новому. Виплати будуть залежати від того, чи перебуває військовий у тилу, чи безпосередньо у зоні проведення бойових дій.

Виплати 100 000 гривень військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення, не зміняться – як було того року 100 000 гривень, так і залишиться та сама премія.

Але з першого лютого збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення військовослужбовців у середньому на 50%. Якщо військовослужбовець отримував 13 000 гривень – таке мінімальне грошове забезпечення було того року – то з першого лютого військовий буде отримувати щонайменше 20 000 гривень. Це три мінімальних зарплати. На передовій військовослужбовець із мінімальним грошовим забезпеченням отримуватиме додатково 100 000 гривень – за місяць у нього буде 120 000 гривень.

Також 100 000 гривень щомісяця продовжать отримувати за час виконання бойових завдань:

  • військовослужбовці ракетних військ та артилерії;
  • льотчики під час виконання польотів у районах ведення бойових дій;
  • моряки;
  • військові медики (цього року їх виділили в окрему категорію як військовослужбовців, яким виплачуватимуть 100 000 гривень щомісяця);
  • зенітно-ракетні війська та протиповітряні війська, які виконують завдання у районі проведення бойових дій.

Винагороду розміром 30 000 гривень кожного місяця отримуватимуть військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони та виконують бойові чи спеціальні завдання згідно з бойовими наказами чи розпорядженнями командирів військових частин.

Крім того, таку винагороду отримуватимуть військовослужбовці, які виконують завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони, а також військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, які зараховані до складу резерву головнокомандувача ЗСУ. 30 000 гривень виплачуватимуть лише за період виконання цих спеціальних бойових завдань.

Своєю чергою у Міноборони роз’яснили, кому зменшать грошове забезпечення. Грошова винагорода не виплачуватиметься військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, що не входять до складу угруповань Сил оборони чи резерву головкома ЗСУ, які перебувають за межами районів ведення бойових дій. Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази та інше.

Якщо військовослужбовець, який отримував 100 000 гривень, буде поранений, травмований або контужений у бою, він отримає винагороду розміром 100 000 гривень. Також ця винагорода зберігається за час відпустки після лікування, якщо поранення було важким. Ступінь важкості поранення визначають військові лікарські комісії.

Фото з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.