Ексклюзив

Як обухівська кав’ярня «Солодкий блюз» пришвидшує нашу перемогу

В обухівській кав’ярні «Солодкий блюз» можна не лише знайти напої та тістечка, а й навіть вдягнути місцеве ТРО. А ще в асортименті є «правильні» аптечки — з міцними турнікетами та якісними антибіотиками. Чому ціна за еспресо тут коливається від 25 до 1000 гривень та як кав’ярня стала волонтерським хабом — дізнавалась наша кореспондентка у власника Олексія Бурди.

Для власника обухівської кав’ярні «Солодкий блюз» Олексія Бурди війна триває вже дев’ятий рік: то машину пригнати, то військових на Сході одягти. Щоб закрити матеріальні питання на термінові волонтерські потреби, «Солодкий блюз» час від часу проводив благодійні акції, під час яких тижневий виторг за каву надсилався на АТО.

З початку повномасштабного вторгнення рф кав’ярня перетворилася на справжній волонтерський хаб. Уже в перші дні Олексій разом із благодійним фондом «Допомога Військовим Обухівщини» почали збирати все необхідне для ТРО громади: каремати, рюкзаки, одяг, матраци, серветки і, найголовніше, медикаменти.

Саме аптечки стали профільною допомогою кав’ярні для бійців. Отримуючи медикаменти, волонтери формували військові аптечки власноруч, навіть бинт нарізали особисто. Проте, пройшовши спеціальну підготовку, «Солодкий блюз» почав створювати «правильні» аптечки з якісними турнікетами, які не підведуть на полі бою. За цей період кав’ярня сформувала та передала біля 300 таких аптечок.

Щоправда, кожен їх отримати е може. Зазвичай ці «правильні» аптечки передають тим військовим, які пройшли навчання на тренувальному полігоні та вміють ними користуватися. Ліки, які не увійшли до складу аптечок, волонтери передають мешканцям громади, а також відвозять в Обухівську центральну районну лікарню.

До роботи волонтерського центру спочатку долучилися небайдужі жителі Обухова. Вони несли те, що мають, або передавали кошти. Також Олексій Бурда разом із благодійним фондом долучали інші волонтерські хаби по всій Україні, а також меценатів з-за кордону, зокрема з Польщі та Канади.

«Солодкий блюз» долучився і до евакуації населення. Водії везли на Захід мешканців Київщини, а назад привозили в кав’ярню гуманітарну допомогу, яку без кінця сортували та відправляли невтомні волонтери.

Зараз кав’ярня відчинена. Весь отриманий дохід за каву перераховується на потреби військових. Ціну за горнятко клієнти встановлюють самостійно. Олексій розповідає, що інколи ціна за каву сягає тисячі гривень. Таку «тактичну каву», як називає її власник закладу, почали продавати й інші кав’ярні Обухова, передаючи виторг на потреби ЗСУ.

«Нас зараз називають волонтерський хаб «Солодкий Блюз». Най буде. Вже більше 80-ти днів ми робимо свою тактичну каву та напої, виторг від яких йде на закупку важливих речей для військових! Тож кожна кава чи напій — посильна допомога армії, кожен замовлений торт — підтримка нашого бізнесу. Усе в житті досить просто і досить важливо! А ми? Ми — втримаємось і вистоїмо, нам не вперше. Ми усі тут робимо, щоб: все було блюз; все було Україна; і так, ми з Обухова!», — говорить Олексій.

Авторка: Юля Галда.