Міненерго: малий запас палива

Вистачить лише на 10-30 днів: в Україні критично малий запас палива, – Міненерго

Наразі, якщо припиняться надходження нафти та нафтопродуктів в Україну, то запасів і власного видобутку нам вистачить лише на 10-30 днів. Про це повідомляє заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

«Створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів – ще одна відповідь на виклики війни. Нинішніх запасів критично мало. Враховуючи усю підступність і підлість нашого ворога – не можна виключати ризику чергової спроби позбавити нас палива. Тож, створення його запасів – важливий елемент енергетичної незалежності країни. Він має відповідати обсягам задоволення потреб України на термін до 90 днів середньодобового чистого імпорту або 61 дня середньодобового внутрішнього споживання на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій. Створення МЗНН також є одним із  зобов’язань України відповідно до Директиви Ради 2009/119/ЄС», – ідеться в повідомленні.

Обговорення енергетичної незалежності України відбулось у парламентському Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг під час круглого столу «Законодавчі пропозиції щодо формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні». Учасники обговорили законопроєкт №9024, що визначає основні правові, організаційні та фінансово-економічні засади створення і функціонування в Україні системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Фото: Міністерство енергетики України.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.