В Україні запроваджується новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: деталі

За результатами досягнутих під час зустрічі в Анкарі з Уповноваженою РФ з прав людини Тетяною Москальковою домовленостей, з позиції Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини запроваджується новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Про це повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець.

Як стало відомо, відтепер громадяни України можуть звертатися до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини щодо отримання або перевірки необхідних даних про зниклих безвісти осіб, які можуть перебувати на території держави-агресора або на тимчасово окупованих територіях України.

За результатами комунікації з російською стороною Офіс Омбудсмана України надаватиме відповіді громадянам України, громадським об’єднанням та всім, хто звернувся за допомогою.

Звернутися можна за телефоном гарячої лінії 0800-50-17-20, 044-299-74-08, або в інший спосіб, вказаний на сайті Омбудсмана.

«Для всебічної та ефективної взаємодії пропонуємо при підготовці звернень надавати розгорнуту інформацію стосовно осіб, які розшукуються. Громадським об’єднанням, установам та організаціям, що опікуються окресленими питаннями, радимо надавати наявні документи комплексно, списками осіб, які розшукуються, із наявними та необхідними для пошуку даними», – додав Лубінець.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.