В Україні запрацював транспортний безвіз: куди вирушають перші вантажі

В Україні запрацював транспортний безвіз. Про це повідомила пресслужба Державної митної служби України.

Німеччина стала першою країною, з якої відправили вантаж для доставки в Україну під процедурою спільного транзиту. Україна теж випустила товари під процедуру спільного транзиту для доставки в Німеччину.

«1 жовтня, для України набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35 іншими країнами-учасницями за одним транзитним документом. Тобто в нашій країні запрацював так званий «митний безвіз», — зазначили в повідомленні.

Крім того, 1 жовтня Україна оформила першу транзиту декларацію на виїзд з України. За нею вантаж зараз прямує через Польщу до Німеччини. Зараз в системі очікують прибуття товарів у митницю відправлення і інші декларації, за якими товари будуть поміщені під процедуру спільного транзиту та доставлені до митниць призначення на території країн-учасниць Конвенції.

«Відповідно до «митного безвізу», для доставки вантажів з однієї країни в іншу подається єдиний транзитний документ: від митниці відправлення до митниці призначення. Це прискорює проходження митних формальностей на кордоні та зменшує відповідні витрати для підприємств», — йдеться в повідомленні.

Фото: depositphotos / Bumble-Dee

Актуальні, важливі та перевірені новини Київщини також читайте на нашій  Facebook -сторінці та в  Telegram -каналі.