В Ірпені презентували монету «Дорога життя»

В Ірпені презентували монету «Дорога життя». Про це повідомила начальниця відділу культури, національностей та релігій ІМР Євгенія Антонюк.

Як стало відомо, ініціювали її створення та розробили дизайн волонтери благодійної організації «БФ «Вистояли. Відродимося. Відбудуємо», які займалися евакуацією населення Приірпіння під час бойових дій на Київщині.

Вона розповіла, що серед учасників заходу були Герої: хлопці, які вивезли до Романівського мосту більше 10 000 наших мешканців. «Без сліз не можна було слухати їх історії, наші історії, про те, як збирали і перевозили людей, як їх розстрілювали під час евакуації, про щасливий порятунок … про страшний березень 2022 року».

«Нехай ця монета нагадує світу про врятований Ірпінь, врятований не супер-героями з фільмів, а звичайними людьми, які живуть поруч з нами, які тоді взяли зброю до рук і пішли на блок-пости захищати наше місто; які сіли за кермо власних автівок і, ризикуючи життям, допомагали евакуації, шукали пальне, маршрути, людей; які пекли хліб, розвозили продукти людям, годували та евакуювали тварин», – підсумувала Євгенія Антонюк.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.