УПЦ МП заявила про незгоду з патріархом Кирилом та свою самостійність

Українська православна церква московського патріархату висловила незгоду з російським патріархом Кирилом щодо війни та ухвалила зміни до Статуту про її «повну самостійність і незалежність».

Про це повідомили в останній постанові на офіційному сайті церкви.

«Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви», – ідеться в рішенні.

Окрім цього, Собор засудив війну в Україні як порушення Божої заповіді та вкотре не визнав канонічний статус Православної Церкви України, визнаний Вселенським патріархом.

УПЦ МП заявила, що готова відновити діалог, але для цього існує ряд вимог до представників ПЦУ, як-от припинити «примусові» переводи храмів та вирішити питання канонічності своєї ієрархії.

«Існування розколу Собор сприймає як глибоку болючу рану на церковному тілі. Особливо прикро від того, що останні дії Константинопольського Патріарха в Україні, наслідком яких стало утворення «Православної Церкви України», лише поглибили непорозуміння та привели до фізичного протистояння», – заявило духовенство.

Нещодавно Митрополит Епіфаній розповів, що з московського патріархату до ПЦУ щодня переходять нові громади. Наприклад, лише в Київській області 35 парафій уже це зробили.