Українські тенісистки поділилися переживаннями перед іграми в США

Цього тижня американське місто Ешвілл прийняло тенісистку Катаріну Заватську та решту української команди, яка зустрінеться зі збірною США. Про це пише видання “Citizen Times”.

Як розповіла Катаріна Завацька, яка займає 201-ше місце в рейтингу тенісисток світу, що її тато мав приєднатися до неї в її квартирі у Франції з 24 лютого, а потім супроводжувати її на турнірах, але того дня почалися російські бомбардування. Значна частина її великої родини залишилася в Луцьку.

Нині Ешвілл служить притулком для Заватської та решти української команди з чотирьох осіб, які зустрінуться зі збірною США у відбірковому поєдинку Кубка Біллі Джин Кінг у “Harrah’s Cherokee Center” у п’ятницю та суботу. Зібрані на події гроші підуть на допомогу Україні.

“Це дуже важко. Немає жодного дня, щоб ми про це (війну в Україні – ред.) не думали… Але з іншого боку, ми просто повинні жити. Наприклад, я можу грати в турніри, заробляти гроші, надсилати моїй родині, аби допомогти їм”, – сказала Завацька на пресконференції у вівторок.

Іншій спортсменці, Діані Ястремській, довелося самостійно тікати з країни після початку війни. Ястремська (93-те місце у світі) та її 15-річна сестра на невеликому човні дісталися з України до Румунії, а потім прибули до Франції, де дівчина приєдналася до тенісного туру.

Натомість тренерка збірної Ольга Савчук розповіла про свою родину, частина якої перебуває в бомбосховищі.

“Ми живемо в різних реаліях. Як я можу зараз випити чашку чаю? Моя сім’я ховається під землею. У мене мурашки по шкірі, коли я навіть говорю про це”, – додала вона. Тренерка очікує, що ці ігри будуть особливими, і наголосила, що для її команди честь брати участь у благодійному турнірі.