Українська прокуратура порушила вже 154 справи про сексуальне насильство з боку окупантів

Українська прокуратура порушила вже 154 справи про сексуальне насильство проти мирних мешканців з боку російських окупантів. Про це йдеться у публікації The New York Times.

Також є докази того, що російські командири знали про зґвалтування чи навіть заохочували їх.

За словами Ірини Діденко, яка в прокуратурі займається розслідуванням сексуальних злочинів, в одному з раніше окупованих сіл Київської області психологи виявили, що кожна дев’ята жінка зазнала сексуального насильства.

Видання з посиланням на українських офіційних осіб повідомляє про наявність доказів того, що російські командири знали про зґвалтування або навіть заохочували їх. Уейн Джордаш, британський юрист, який консультує українську прокуратуру, сказав, що бачив ознаки мовчазної згоди з боку командирів у 30 розглянутих ним справах.

Діденко каже, що існує чітка модель поведінки під час захоплення території російськими військами: «Прибувають наземні війська і на другий-третій день починаються зґвалтування».

Свідки повідомляли, що командири віддавали накази про зґвалтування або давали вказівки, в яких передбачалося, що вони потурають цьому.

В одному випадку, описаному Діденко, командир, чекаючи біля будинку, сказав своїм підлеглим: «Добре, йдіть». Було чути, як один солдат сказав про одну із жінок: «Ми її просто поб’ємо». Про іншу він сказав: «Цю ми зґвалтуємо».

В іншому випадку вісім російських солдатів зґвалтували чоловіка, якого зупинили на блокпості.

За словами Діденко, існує ще чіткіша схема організованого сексуального насильства у слідчих ізоляторах, які перебувають у віданні російських військовослужбовців, співробітників поліції та силових структур.

Слідчі виявили у Херсоні після відступу російських окупантів щонайменше чотири великі слідчі ізолятори з яскравими свідченнями систематичних тортур.

За словами прокурорів та міської влади, у центрах утримання під вартою ставалося сексуальне насильство, зокрема зґвалтування палицями та удари електричним струмом по геніталіях.

Фото: Unsplash

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.