Українцям розповіли, чи зросте мінімальна зарплата у 2023 році

Українці у 2023 році не дочекаються підвищення мінімальної заробітної плати, вона так і залишиться на рівні 6,5 тисячі гривень. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів з посиланням на слова заступника міністра Романа Єрмоличева під час зустрічі щодо держбюджету 2023 року.

Проте витрати на пенсійне та соціальне забезпечення уряд не буде зменшувати, а щодо деяких витрат буде спостерігатися навіть збільшення.

«Близько 5,5 млрд грн буде закладено на забезпечення житлом ветеранів війни, адже ця категорія громадян є вкрай важливою. Також буде забезпечено своєчасну виплату пенсій, соціальних допомог, виплати заробітних плат медикам і педагогам. Мінімальна заробітна плата буде на рівні грудня минулого року», — зауважив Роман Єрмоличев під час обговорення держбюджету.

Також у бюджеті планують збільшити фінансування сектору безпеки й оборони та забезпечення всіх соціальних зобов’язань держави, поки в Україні триває війна.

Спираючись на бюджет 2022 року, має бути підвищення мінімалки до 6,7 тис. грн, яке відбудеться в жовтні. Крім того, має збільшитись розмір мінімального страхового внеску ЄСВ. Ймовірно, що плани можуть бути виконані.

Фото: Мінфін

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.