Україна отримала лише згоду на передання від США систем протиповітряної оборони NASAMS

Багато українських ЗМІ, посилаючись на інтерв’ю президента України Володимира Зеленського повідомили, що Україна вже отримала системи протиповітряної оборони NASAMS. Однак насправді це може бути не так.

Зеленський в інтерв’ю CBS сказав: «Хочу подякувати президенту Байдену за позитивне рішення, яке вже прийнято, і Конгресу США — ми отримали NASAMS».

Але тільки тиждень тому Пентагон заявив, що Україна отримає два комплекси NASAMS протягом двох місяців.

Видання «hromadske» звернулося за коментарем до речника президента Сергія Никифорова, який уточнив для журналістів: Зеленський говорив про те, що ми поки що отримали лише згоду на передання NASAMS.

Також очільник фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в ефірі шоу «Фронтова поплава» теж зауважив, що Зеленський міг говорити тільки про рішення передати NASAMS, а не про фізичне надходження цих систем.

«Політик, президент, людинаУ може вкладати в якесь слово якийсь зміст, і цей зміст не обов’язково відповідає вашим очікуванням або розумінню. За моєю інформацією, їх (NASAMS — ред.) у нас наразі в Україні немає. Те, що рішення щодо 8 батарей є — так, є», — додав Чмут.

Фото: UkraineNewsLive.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.