Україна хоче отримати HIMARS вже зараз, а не через кілька років — Арахамія

Україна наполягатиме на передачі ракетних систем HIMARS та іншого західного озброєння «вже зараз», а не впродовж кількох років.  Про це голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив в ефірі телемарафону.

«Виробники не готові були до таких масових замовлень, тому будь-яка закупівля — це щонайменше шість місяців. Максимум — півтора-два роки. Нас це не влаштовує, звісно. Тому ми працюємо на рівні парламенту США, щоб робити так звані свопи, тобто обміни», — зазначив Арахамія. 

За його словами, Україна розраховує забирати наявну зброю безпосередньо з армії Америки, навіть якщо вона вже була в експлуатації, а після завершення виробництва армія США отримає нову зброю. 

«Мені здається, це виграшна ситуація для обох сторін. Американські армійці отримуватимуть нову зброю, а ми отримуватимемо зброю негайно — для нас зараз це важливіше за стан цієї зброї. Тому зараз тривають зі скрипом, я б сказав, такі переговори з приводу, наприклад, HIMARS. Ми хочемо отримати HIMARS вже зараз, а потім уже нехай армія США отримує їх через рік чи півтора», — зауважив Арахамія. 

Фото: Давид Арахамія/Facebook.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.