Україна передасть пшеницю Африці: держбюджету це обійдеться у 420 млн гривень

Кабінет міністрів виділив гуманітарну допомогу Ефіопії та Сомалі. Країнам Африки, що зазнали голоду, надішлють 50 тисяч тонн пшениці. Про це йдеться у постанові від 16 вересня 2022 року № 1040.

Надання гуманітарної допомоги буде здійснюватися з запасів пшениці, що перебуває у власності АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Компанія отримає з резервного фонду державного бюджету 420 млн гривень для відшкодування вартості зерна.

«Відповідно до статті 10 Закону України «Про гуманітарну допомогу» виділити Міністерству внутрішніх справ (для Державної служби з надзвичайних ситуацій) 420 млн. гривень для відшкодування вартості зерна пшениці (не нижче 3 класу) в кількості до 50 000 метричних тонн з метою надання гуманітарної допомоги Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія та Федеративній Республіці Сомалі», — йдеться у постанові.

Згідно з постановою, Міністерство закордонних справ має узгодити з Організацією Об’єднаних Націй питання доставки та оплати транспортування зерна з Одеського морського торговельного порту до портів цих країн коштом міжнародних організацій.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.