Крадіжка земель в Києві

Украли в киян 5 га на березі Дніпра за 630 млн грн: Київська прокуратура подала позов до суду

Господарський суд міста Києва відкрив провадження за позовом органів столичної прокуратури в інтересах територіальної громади про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельними ділянками, зокрема землями водного фонду в Оболонському районі міста Києва. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

 «Прокуратура встановила, що товариство без правовстановлюючих документів використовує земельні ділянки загальною площею близько 5 га на вул. Прирічній для розташування самочинно збудованого нерухомого майна. При цьому, територія огороджена спільним парканом, внаслідок чого обмежено доступ містян до комунальних земельних ділянок, зокрема до прибережної захисної смуги річки Дніпро.

Крім того, вказане є перешкодою у функціонуванні парку відпочинку, який створений рішенням Київської міської ради від 03.09.2015, та частина якого потрапляє до земельної ділянки, що використовується товариством без правових підстав. У зв’язку з цим, територіальна громада позбавлена можливості розпоряджатися земельними ділянками та використовувати їх в інтересах жителів міста. З огляду на зазначені обставини товариством порушено інтереси держави, які у цьому випадку потребують захисту в судовому порядку», – ідеться в повідомленні.

Вартість земельних ділянок складає понад 630 млн гривень. Підготовче судове засідання у справі за позовом, заявленим Оболонською окружною прокуратурою, призначено на 16.05.2023.

Фото: Київська міська прокуратура.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.