забруднене повітря у Києві

У повітрі Києва вміст небезпечних речовин перевищив допустимі норми вп’ятеро: що відомо

У повітрі Києва вміст небезпечних речовин перевищив допустимі норми в п’ять разів. Про це йдеться у щотижневому звіті про забруднення повітря від Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Зазначається, що фахівці обсерваторії відібрали та проаналізували 1635 проб повітря. З 15 по 20 травня у столиці виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту у 5,4 рази.

За інформацією обсерваторії перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) за середньодобовим вмістом діоксиду азоту становило:

  • у 5,4 рази – на Галицькій площі (17 травня);
  • у 2,6-4,9 рази – на площах Деміївській та Бессарабській, проспектах Оболонському, Науки та Берестейському, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска, Довженка Гетьмана Павла Полуботка, Інженера Бородіна, Каунаській та Скляренка.

Перевищення ГДК за середньодобовим вмістом діоксиду сірки:

  • у 1,5-2,6 рази – на площах Деміївській, Бессарабській та Галицькій, проспектах Оболонському та Берестейському, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска, Олександра Довженка, Гетьмана Павла Полуботка, Інженера Бородіна, Каунаській та Семена Скляренка;
  • перевищень не спостерігалось на пр., Науки, 37 (в районі метеомайданчика).

Інші перевищення ГДК за середньодобовим вмістом:

  • формальдегідом – у 1,0-2,7 раза на площах Деміївській, Бессарабській та Галицькій, проспектах Оболонському, Науки та Берестейському, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска, Довженка, Гетьмана Павла Полуботка, Каунаській та  Скляренка;
  • завислими речовинами – у 1,1 рази на Берестейському проспекті (17 травня).

Фахівці обсерваторії відібрали та проаналізували 1635 проб атмосферного повітря з 16 стаціонарних постів.

Фото: slovoidilo.ua

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.