СБУ викрила агента рф

«У нас не было сомнений, что вы смышленый человек»: а в нас є – «розконсервований» агент гур рф сів на 15 років за роботу на ворога

Засуджено мешканця Вінниччини, який був «розконсервованим» агентом головного управління генерального штабу зс рф (гру) і збирав розвіддані про Сили оборони в Україні. Про це повідомляє СБУ.

«Крім того, він передавав агресору локації місцевих органів влади, енергооб’єктів і соціальних установ, у тому числі шкіл-інтернатів. За його наведенням окупанти планували здійснити серію прицільних ракетних ударів по регіону. Утім, у результаті спецоперації співробітники СБУ своєчасно викрили і затримали ворожого поплічника у листопаді минулого року.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Суд призначив йому 15 років тюрми.

Служба безпеки наголошує на невідворотності покарання за злочини проти нашої держави», – ідеться в повідомленні.

Що відомо про держзрадника?

Мешканець Вінниччини, колишній радянський військовий, який на початку 90-х звільнився з армії. Тоді його завербувала російська воєнна розвідка і перевела в «режим очікування».

На початку повномасштабного вторгнення на нього дистанційно вийшов кадровий співробітник гру та поставив завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. У подальшому «розконсервований» агент підтримував зв’язок зі своїм «куратором» через анонімний Телеграм-канал, а розвіддані передавав у вигляді міток на електронних картах з медіафайлами об’єктів.

Фото: СБУ.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці і в Telegram – каналі.