Сергій Марченко

У Мінфіні закликали виключити росію з ЄБРР та інших міжнародних організацій

Міністр фінансів України Сергій Марченко закликав партнерів виключити рф з ЄБРР та інших міжнародних організацій. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

«Ми закликаємо наших партнерів продовжувати розглядати варіанти повного усунення токсичної присутності російської федерації в авторитетних міжнародних організаціях, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку. Адже поки українці прокидаються вночі під звуки російських ракет, представники рф досі продовжують виступати на засіданнях ЄБРР», — зазначив він.

За його словами, російські атаки завдають значної шкоди не тільки українському бізнесу, а й іноземним компаніям, які працюють в Україні, включно з активами, що фінансуються ЄБРР.

Міністр закликав міжнародних колег тісно співпрацювати з українською владою у фіксуванні таких збитків від війни з метою притягнення росії до відповідальності.

«ЄБРР — наш традиційний партнер і одна з перших фінансових установ розвитку, яка відреагувала на жорстоку війну росії проти України в минулому році. Так, наша увага була зосереджена на забезпеченні стабільності економіки та державних фінансів — ми тісно співпрацювали з МВФ, Світовим банком та іншими донорами», — зауважив Марченко.

Відомо, що під час пленарного засідання керуючих ЄБРР було підтримано три резолюції щодо підтримки Банком стійкості та реконструкції в Україні та стосовно внесення змін до Угоди про заснування Банку, які нададуть можливість збільшити статутний капітал та поступово розширити географічне охоплення його діяльності.

Фото: Міністерство фінансів України

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.