У Мінцифри розробляють функцію розмитнення авто в «Дії»

У Мінцифри розробляють функцію, яка зробить доступним розмитнення авто безпосередньо в «Дії» без участі митника. Такими планами на найближче майбутнє ділиться міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у інтерв’ю для видання «Економічна правда».

Він наголошує що, це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі.

«Найголовніша революція в тому, що не буде робитися оцінка вартості розмитнення авто на основі якоїсь суб’єктивної оцінки митника. Тобто людина взагалі прибирається з процесу оцінки автомобіля», — розповідає Федоров.

Як зазначено, людина, яка розмитнює авто, вводить рік виробництва авто, марку, модель, об’єм двигуна і додає певні незмінні критерії. На основі формули, визначеної в нормативно-правових актах України, застосунок автоматично рахує, скільки потрібно заплатити за розмитнення.

Міністр роз’яснює, що власнику автомобіля для його розмитнення потрібно буде ввести в “Дії” всі дані про автомобіль. Далі він отримає розрахунок вартості розмитнення. Цю суму можна буде одразу сплатити в застосунку або відкласти сплату і повідомити державні органи про перетин кордону автомобілем, який підлягає розмитненню. Після розмитнення інформація автоматично потрапляє в усі відповідні державні органи.

На думку Михайла Федорова, після запровадження цього нововведення необхідність в оцінці митника відпаде, суб’єктивний фактор оцінки автомобіля зникне, уся процедура розмитнення відбуватиметься через застосунок.

Як ми писали раніше, «Дія» приймає заявки на отримання консультації щодо усиновлення

Фото: bituk.media.