прапор

У Київській області замайорів Прапор Військово-морських сил України (фото)

Сьогодні, 29 квітня, Військово-Морський Прапор Збройних Сил України підняли над будівлею Київської ОВА, на центральній площі Фастова та біля мерії в Бучі. Про це повідомили у пресслужбі КОВА.

«105 років тому, 29 квітня 1918 року, на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці було піднято синьо-жовті прапори, на той час – офіційно затверджені Прапором Українського військового флоту. Саме в цей день підняття українських прапорів уперше засвідчило підпорядкування флоту і належність кораблів до Української Народної Республіки. Сьогодні під цим прапором, як і 105 років тому, військово-морські сили відстоюють нашу незалежність, наше українське море», – йдеться у повідомленні.
У складі Військово-морських сил Збройних сил України боронять наші води патрульний катер «Фастів» та малий броньований артилерійський катер «Буча». Саме тому прапори були підняті над цими населеними пунктами.

Церемонію підняття Прапору над КОВА та в Фастові провів в.о. командира річкової флотилії Військово-морських сил ЗСУ, капітан І рангу Юрій Вицький.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулися в.о. командира річкової флотилії Військово-морських сил Збройних сил України, капітан І рангу Юрій Вицький та міський голова Михайло Нетяжук.

Учасники заходу вшанували пам’ять полеглих воїнів, захисників України та взяли участь у тематичному заході «На варті України», що відбувся в міському Палаці культури.

У Бучі прапор Військово-морських сил Збройних сил України підняв командир малого броньованого артилерійського катеру «Буча».

В урочистому заході взяли участь секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський, екіпаж малого броньованого артилерійського катеру «Буча», військовослужбовці, а також представники місцевої влади та громадськість. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих захисників.

Фото: КОВА

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.