У Київській області створили 50 полігонів для утилізації будівельного сміття

На Київщині облаштували 50 полігонів для зберігання сміття, яке лишається після руйнування будівель. Про це в інтерв’ю виданню «Українська правда. Життя» розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Спершу ми повністю проінспектували Київ і Київську область. Зробили робочу Google-карту, щоб розуміти, де що знаходиться, кожна локація, фото; провели відповідні наради з мерами, з головами об’єднаних громад. Обласна адміністрація уже утворила 50 локацій, куди тепер централізовано звозять відходи руйнації. Далі їх сортують, щоб у подальшому переробити. Сміття будуть подрібнювати, щоб його можна було повторно використати під час відновлення доріг, будівництва тимчасових переходів, переїздів тощо», — розповів міністр.

Він зазначив, що упорядкування питань поводження з відходами руйнації — це зараз одне з ключових питань для міністерства. Полігони, які створили, поки що не вирішують всіх проблем, але суттєві обсяги відходів вже використовуються, зокрема, будівельними компаніями.

«Спочатку ми думали, що для того, аби впоратися з відходами руйнації, потрібна велика кількість бюджетних і грантових коштів. Але сьогодні утворені купи відходів вже беруть і повторно використовують будівельники або ті, кому потрібно. Це не вирішує проблему повністю, бо залишаються небезпечні відходи, але їх значно менше, і на них ми вже точно можемо знайти ресурс для того, щоб утилізувати екологічно безпечним методом», — зауважив Стрілець.

Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.