У Київській області росіяни пошкодили та знищили 84 об’єкти культурної спадщини

На Київщині впродовж повномасштабної війни рашисти завдали руйнувань 84 об’єктам культурної спадщини, 24 культовим спорудам та 16 меморіалам. А також центрам дозвілля, будинкам культури та бібліотекам. Про це в своєму Telegram-каналі повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Він зазначив, що відбудова соціальної інфраструктури Київської області продовжується.

«Під час повномасштабного вторгнення в Україну окупанти знищують все на своєму шляху. У Київській області пошкодження та руйнування отримали не лише об’єкти соціальної інфраструктури. Також постраждали від обстрілів та закладу культури, пам’ятки історичної спадщини та культові споруди. Вже є пошкодження 84 об’єктів культурної спадщини, 24 культових споруд та 16 меморіалів. Серед них – центри дозвілля, бібліотеки, будинки культури та клубного типу, кінотеатри та заклади художньої освіти», – написав Кулеба.

За його словами, рашисти не тільки руйнували будівлі, а й нищили осередки української культури: книги, рушники, національні костюми, інструменти та інші предмети місцевих музейних фондів.

«Це не що інше, як спроба загарбників знищити нашу ідентичність та історію. Сьогодні ми, незважаючи ні на що, маємо зберегти нашу культуру та історичні пам’ятки для майбутніх поколінь», – резюмував Кулеба.

Фото з відкритих джерел.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.