У Києво-Печерській лаврі розірвали договір про оренду з УПЦ МП

У Києво-Печерській лаврі розірвали договір про оренду території та будівель із Свято-Успенським монастирем УПЦ МП. Документ опублікував офіційний вебсайт УПЦ МП.

Зазначається, що строк дії договору закінчується 29 березня

Документ констатує, що міжвідомча робоча група встановила порушення монастирем умов договору від 19 липня 2013 року.

На думку митрополита УПЦ ПМ Климента, «наразі цей документ нічого не значить», оскільки він виглядає як «ультиматум» і не містить «юридичних обґрунтувань». Про це він сказав журналісту LIGA.net.

«Для нас це просто роздуми керівника заповідника, не підкріплені юридичною аргументацією», – сказав Климент.

На запитання журналіста, чи піде УПЦ МП із Лаври, митрополит відповів негативно.

«Як ми можемо йти? Ми відповідальні за це надбання, це культурне надбання, яке ми зберігали десятиліттями. А тепер ми маємо на поталу тим, хто руйнував, його залишити?» – сказав він.

Голова Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський повідомив LIGA.net, що листом заповідник попередив монастир про розірвання договору 2013 року, але за деталями порадив звернутися до директора заповідника. В. о. директора заповідника Олександр Рудник відповів на дзвінок, але відмовився від коментарів, пославшись на нараду.

Заступник міністра культури Тарас Шевченко наголосив у Facebook, що розірвання договору «стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ МП в Лаврі».

Заступниця міністра культури Катерина Чуєва підтвердила LIGA.net, що в документі про розірвання договору йдеться про Нижню лавру, на території якої знаходяться храми, знамениті лаврські печери, семінарія, духовна академія, синодальні відділи та резиденція настоятеля церкви митрополита Онуфрія.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.