У Києві змінять систему оборони міста: деталі

З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну через пряму воєнну загрозу столиці у Києві розгорнули систему інженерних загороджень. В кожному районі були встановлені численні блокпости, обладнані бетонними блоками, мішками з піском, були вириті окопи, бліндажі тощо. Про це повідомляє начальник КМВА Сергій Попко. За його словами, за рік повномасштабної війни пряма загроза бойових дій в Києві була зведена до мінімальної. Тому Київська міська військова адміністрація разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва опрацювали спільне рішення щодо удосконалення системи інженерних загороджень у місті.

Що вирішили:

  • деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати;
  • частина інженерних загороджень перейде в «сплячий» режим;
  • інші інженерні загородження будуть повністю демонтовані.

«Інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці – залишатимуться. Але їхні складові будуть вдосконалені – непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові; укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи», — пояснив Сергій Попко.

Крім того, частина інших інженерних загороджень, які будуть мати значення для оборони міста – залишаться існувати у «сплячому» режимі. Тобто, такі блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях. Щоб у разі виникнення загрози для столиці, оперативно повернути систему таких інженерних загороджень у бойових режим в найкоротший час, додав начальник КМВА.

«На таких «сплячих» інженерних загородженнях буде проведена ревізія, з подальшою заміною/відновленням непридатних елементів (бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо). Решта системи інженерних загороджень Києва, в яких немає зараз потреби – демонтують. Такі блокпости приберуть з проїжджої частини; вивезуть бетонні блоки, мішки з піском та протитанкові їжаки; будуть засипані окопи, демонтовані бліндажі», — зазначив він.

Попко зауважив, що Київ стане більш комфортним для мешканців, проте не варто забувати, що війна в Україні триває та повністю воєнну загрозу з північного напрямку ніхто не знімав.

«Місто й надалі буде поступово ставати комфортнішим для цивільних мешканців. Але повністю вся система оборонних інженерних загороджень, мабуть, зникне лише після того, як ми переможемо. А для цього ми маємо бути згуртованими. Допомагати один одному і ЗСУ. І розуміти, що невеликий дискомфорт в вашому житті тимчасовий. А заходи безпеки можуть врятувати не одне життя. Тож разом наближаємо мир в Україні після нашої Перемоги!», — запевнив він.

Фото: REUTERS

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.