Київ: реконструкція історичного будинку

У Києві реконструювали будівлю 19 сторіччя на Софіївській

Balbek Bureau реконструювала столичний будинок 1881 року на вулиці Софіївській, 19. Будівля перебувала в занедбаному стані й потребувала відновлення, зазначили в студії.

У серпні 2022-го в будинку відкрили готель Sophia Hotel Kyiv. Під час реконструкції команда зважала на дійсне планування й намагалася вписати номери в наявний контур. Команда студії пропрацьовувала кожен кут, оскільки в старих цегляних будинках зачасту відсутні прямі кути.

Окрім цього, в Balbek Bureau відчистили фасад від нашарувань фарби різних кольорів. Так кияни зможуть побачити традиційну для того періоду жовту цеглу. Ще фахівці розробили індивідуальне облицювання.

«Рідний цоколь був частково втрачений за часів реконструкції вулиці Софіївської, тому ми розробили індивідуальне облицювання з бетонних фігурних елементів з камʼяною крихтою», — розповіли в студії.

Також сходовий майданчик і ліфт зробили в сучасному стилі, щоб не конкурувати з історичною цінністю будівлі. В інтер’єрі готелю відмовилися від чорних елементів та інтегрували багато дерева.

Нагадаємо, раніше в столиці врятували від знесення історичний будинок Осипа Родіна. Його внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва.

Фото: Balbek Bureau.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці та в Telegram – каналі.