Озеро Синє катастрофічно обміліло

У Києві озеро Синє катастрофічно обміліло: як рятуватимуть водойму

У Подільському районі Києва обміліло озеро Синє. У КМДА планують розчистити водойму та упорядкувати ділянку біля неї. Про це повідомляє начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

Заходи очищення й упорядкування фінансуватимуться коштом Київського міського фонду охорони навколишнього середовища.

Як зазначає Олександр Возний, причиною обміління озера є водопониження внаслідок будівництва житлового масиву та автомобільних доріг, які стали перешкодою для підземних і поверхневих вод.

«За останні 40 років, від початку будівництва на його берегах, легендарне озеро Синє дуже сильно обміліло. Його площа суттєво зменшилася, з’єднувальна протока пересохла», — зауважує Олександр Возний.

Проєктні рішення передбачають розчищення озера на глибину 5 м для розкриття ґрунтових джерел. Також планують розчистити з’єднувальну протоку та об’єднати озеро в кільце для зрівнювання рівнів води й запобігання застою. Окрім цього, вплинуло підвищення температури повітря й замулення джерел живлення.

Озеро Синє — одне з найвідоміших озер столиці, що за легендою утворилося в льодовиковий період. Доказом цієї версії є наявність на дні синього мулу, що надає воді характерний відтінок.

Фото: КМДА.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook – сторінці та в Telegram – каналі.