У Києві судитимуть двох адвокатів, які привласнили майно на понад 400 мільйонів гривень

Прокуратура Києва завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох адвокатів, які привласнили 16 гідротехнічних споруд та земельні ділянки у Києві та області у понад 36 гектарів.

Про це повідомила пресслужба прокуратури.

Відомо, що у червні 2018 року адвокат звернувся до столичної поліції із заявою, що знайшов майнові права на 16 гідротехнічних споруд, розташованих уздовж Дніпра, а саме у парку «Наталка», на півострові «Собаче гирло», на острові «Оболонський» та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів на території Києва та Київської області. За висновком експерта, ринкова вартість земельних ділянок становить понад 400 мільйонів гривень.

Слідчий поліції визначив адвоката зберігачем вказаної «знахідки» та передав йому майнові права на гідротехнічні споруди, які за законом мають перебувати у власності територіальної громади.

Після цього чоловік уклав договір майнових прав на вказані об’єкти з директором одного із підприємств, який також є адвокатом. Цим він ніби придбав їх на користь підприємства, в якому сам є засновником.

Наразі на вказані гідротехнічні споруди накладено арешт. Також окружна прокуратура подала до суду позовні заяви щодо скасування рішень про державну реєстрацію прав за адвокатом на ці об’єкти. Слідство відносно інших учасників злочину триває.

Чоловікам інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах. Їм загрожує до 12 років з конфіскацією майна.

Фото: Київська міська прокуратура

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.