У Чорнобильській зоні вибухотехніки знайшли залишені окупантами заряди для розмінування

У зоні відчуження вибухотехніки знайшли закопані російські заряди для розмінування. Про це повідомив очільник Нацполіції Ігор Клименко.

«Прочісуючи звільнену територію, вибухотехніки Національна поліція України натрапили на сховок зарядів розмінування. Ззовні вони схожі на шланги, але всередині наповнені пластидом. Їх розкидають по периметру та підривають за допомогою детонатора. І якщо поруч є міни чи снаряди, все вибухає», розповідає очільник.

Він додає, що фахівці спершу не зрозуміли, навіщо окупанти залишили їх, але потім знайшли пояснення.

«Оскільки шланги зарядів займали багато місця, то й (ред. росіяни) залишили їх. А натомість в ящики понабирали металобрухт, який тепер десь там, за поребриком, фонить. Знахідку ми не залишили більше 30 зарядів розмінування поповнили наш арсенал. Тепер вони працюватимуть на перемогу України!», наголошує Клименко.

Також він зауважує, що процес розмінування в зоні відчуження фахівці проводять вкрай обережно. Через ризик підняття радіаційного пилу всі знайдені вибухонебезпечні предмети не підривають, а обережно вивозять і знешкоджують на спеціальних полігонах.

Раніше ми писали, що російські окупанти залишили Чорнобильській АЕС коробки з мінами.

Фото: скріншот з відео Клименка.