Транзит нафти рф до Європи, на якому Україна втрачала 484 000 доларів на день, відновлено

Відновлено постачання російської нафти через українську частину нафтопроводу «Дружба» до Словаччини та Угорщини, яке було призупинено 4 серпня через неможливість оплати послуги російською стороною. Про це повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

«Технічну проблему, яка спричинила затримку транзиту, вирішено оперативними діями MOL та Slovnaft: компанія перерахувала транзитний збір на оплату використання української ділянки – і українці, вірні своїй обіцянці, розпочали транспортування сирої нафти південною ділянкою трубопроводу. MOL та Slovnaft відразу ж ініціювали переговори з українцями та росіянами після припинення постачання нафти і зазначили, що візьмуть на себе зобов’язання щодо оплати тарифних зборів. Стосовно цього було досягнуто швидкої домовленості, тому транспортування трубопроводом «Дружба», який забезпечує Угорщину та Словаччину, знову відбувається без перебоїв», – зазначив представник компанії Slovnaft (словацький нафтопереробний завод).

Скільки простій транзиту російської нафти коштує Україні? За інформацією Financial Times, за послугу транзиту у липні «Укртранснафта» отримала близько 15 млн дол. А це – майже 484 000 доларів на день.

Фото: REUTERS.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.