«Там по землі йдеш, а землі не видно. Хрустять снаряди, залишки від гранат» — вибухотехнік про розмінування Київщини

Карина Ковальчук – інспектор відділу вибухотехнічної служби ГУНП у Вінницькій області. Єдина дівчина у цьому підрозділі. Разом із колегами розміновувала Київ, Бучу, Гостомель та Ірпінь. Вона поділилася з журналістом «Суспільне» своїм досвідом роботи на окупованих територіях, збиранням доказів військових злочинів Росії та виконанням завдань на місцях падіння уламків ракет.

«Там по землі йдеш, а землі не видно. Хрустять снаряди різного калібру, залишки від різних гранат»

Розміновувати доводилося різні обʼєкти й території. Як місця дислокації ворога, так і школи, житлові будинки, розповіла Карина.

«Після летальних випадків, люди обережні. Не заходять, телефонують нам, поки ми зайдемо і перевіримо», – каже Карина Ковальчук.

Небезпечні сюрпризи вороги залишали скрізь. Від дитячого ліжка – до підʼїздів та вікон.

«Біля дитячого ліжка була частина підривача. Якщо на нього наступити були б проблеми. Розтяжки при вході в підʼїзд, на вікнах. При відкритті дверей або вікна спрацьовує», – пояснила Карина.

Вибухотехнік Карина Ковальчук

Працюють вибухотехніки в бронежилетах та шоломах. Але іноді доводиться одягати спеціальні костюми вагою майже 40 кілограмів. Вони необхідні в окремих випадках: коли потрібно підійти, знешкодити чи перенести особливо небезпечний предмет.

«За неофіційною інформацією наших колег, в положенні на колінах костюм витримує вибух гранати Ф-1 на відстані метра», – розповів вибухотехнік Олександр Марченко.

Вибухотехнік Карина Ковальчук

На деокупованих територіях Карина працювала понад місяць. Прокидались зі сходом сонця. Іноді довелось братись за роботу, повертаючись із завдань.

«З Гостомеля їхали іншою дорогою. З асфальту стирчав «град». Машини проїжджали, ми помітили. Він був небезпечний», – згадала Карина.

Вибухотехнік Карина Ковальчук

Наразі несе службу на Вінниччині. У складі групи виїздить на місця падіння уламків ракет. Обстежує, виявляє та збирає докази.

«Заступаємо на добове чергування. Якщо, не дай Боже, якийсь приліт, то нам треба встановити наскільки воно небезпечне. Якщо спрацювало ППО, уламки в полі, то ми виїжджаємо, починаємо працювати та збираємо докази», – розповіла вибухотехнік.

Серед раритетів і уламки російських ракет, які впали на Вінниччині. Свою професію Карина не вважає чоловічою. Її, каже, обрала свідомо і виконує всі завдання на рівні з колегами чоловіками. Роботи у вибухотехніків ще дуже багато.

Фото: Карина Ковальчук

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.