Світло відключатимуть і у світло-сірих зонах графіка — СЕО YASNO

Світло, найбільш імовірно, відключатимуть у світло-сірих зонах графіків відключень. Про це повідомляє СЕО YASNO Сергій Коваленко на своїй сторінці у Facebook.

«Це складно прийняти після тривалого часу без відключень, але така наша нова реальність зараз. Генерація не збільшиться, а споживання росте. То той самий дефіцит стає більшим», — зазначив він.

Також Коваленко розповів як розподіляється електроенергія між споживачами.

За його словами, розподілом світла на всіх користувачів займаються диспетчери операторів системи розподілу. Їм доводять до відома обмеження, з якими працює енергосистема в конкретний момент часу. Планують, зазвичай, на добу вперед. Але за ситуацією стежать у режимі реального часу.

«Найпершою задачею із забезпечення у диспетчерів є підключення критичної інфраструктури. Ці об’єкти мають бути заживлені безперервно, вони – найбільш пріоритетні. Це лікарні, пожежки, комунальні підприємства. Зазвичай вони споживають близько 25-30% від загальних обсягів. Далі потрібно збалансовано розподілити решту електроенергії між побутовими споживачами і бізнесами. Тут у хід ідуть черги і групи», — наголосив СЕО YASNO.

Він пояснює, що зазвичай між обсягами для населення і бізнесами є баланс. Але от на новорічні свята населення не відключали саме через те, що відключили бізнес. І коли об’єми споживання бізнесу та промисловості зростають, вони мають такі ж пропорційні обмеження, що й населення.

Коваленко резюмував, що до кінця березня треба бути готовими до будь-яких ситуацій.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.